بدنسازی با ایزوله آب پنیر

بدنسازی با ایزوله آب پنیر یکی از بهترین روش ها برای از دست دادن چربیهای اضافی بدن و عضله سازی به شکل حرفه ای و مدرن است.

این آب پنیر است که شما را ده‌ها قدم از رقبا و یا هم باشگاهی های خود جلو می‌اندازد. مکمل های گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در بدنسازی و ساخت عضلات به شما کمک کنند، اما به نظر می رسد آب پنیر با قدرتی فراتر از سایر مکمل ها می تواند یک تغذیه ورزشکاری بی رقیب و قدرتمند محسوب شود.

سال‌های سال است که تحقیقات زیادی درباره این محصول صورت گرفته است و هر چند وقت یکبار نتایج گسترده‌ای درباره آن منتشر می شود، بنابراین با خیال آسوده می توانید از آن استفاده کنید.

شاید شما تازه به عرصه بدنسازی و تناسب اندام قدم گذاشته اید، شاید هم خیر مدتهاست عضله سازی می کنید، اما حالا قصد دارید به شکل حرفه‌ای تر آن را دنبال کنید.

 

در هر صورت قبل از مصرف هر مکملی باید اطلاعات خود را در آن زمینه بالا ببرید.

 

در فروشگاه برگ سبز با ما همراه باشید تا تعریف کاملی از این مکمل، مزایا و فواید سلامتی به همراه ترکیبات آن را در اختیارتان قرار دهیم.

 

آب پنیر

 

تعریف پروتئین آب پنیر

همانطور که خیلی از ما می‌دانیم آب پنیر محصول به دست آمده از شیر است.
شیر از دو پروتئین مختلف تشکیل شده است که کازئین ۸۰ درصد آن را شامل می‌شود و ۲۰ درصد باقیمانده همان پروتئین هدف یعنی آب پنیر است.

در کارخانه های سازنده این مکمل پروتئینی، زمانی که شیر را به پنیر تبدیل می‌کنند، آب پنیر را از آن جدا می‌ کنند.

این آب طی فرایندهای مختلفی پردازش می‌شود و از چندین مرحله گذر می‌کند تا به چیزی تبدیل شود که همه ما آن را به نام مکمل پروتئین آب پنیر می شناسیم. بدنسازی با ایزوله آب پنیر می تواند یکی از بهترین روش های حفظ و تقویت عضلات باشد.
محصول بدست آمده یک پودر مقوی است که تقریباً مزه خاصی ندارد.

این پودر را می توان به دهها دستورالعمل نوشیدنی، صبحانه و میان وعده اضافه کرد.

 

 

آب پنیر از چه ترکیبات مفیدی تشکیل شده است؟

قبل از هر چیز باید بگویم که این مکمل یک ماده پروتئینی قوی محسوب می‌شود، به عبارتی بخش اعظم آن را پروتئین خالص تشکیل می‌دهد.

این یعنی می‌تواند بسیاری از نیازهای تغذیه بدن را در هر حالی و حتی زمانی که قصد ندارید و بدنسازی ادامه دهید، برطرف می‌کند.

از طرفی از اجزای دیگر از جمله آلبومین، ایمونوگلوبین، بتا و آلفا لاکتوگلوبین تشکیل شده است. از سایر ریزمغذی‌ها های موجود در این ماده می‌توان به آهن، پتاسیم، کلسیم، فسفر، سدیم، انواع ویتامین‌های گروه ب به همراه اسید فولیک اشاره کرد.

بنابراین بدنسازی و عضله آب پنیر با تمام این اوصاف و اجزای مفید تشکیل دهنده آن دو جزء جدانشدنی خواهند بود.

البته این فواید به همین جا ختم نمی‌شود. آب پنیر مثل بسیاری دیگر از منبع غنی پروتئین طبیعی از جمله سینه مرغ، تخم مرغ، شیر و سویا به همراه برنج و کنف سرشار از ویتامین های ضروری بدن است.

اسید آمینه ها مسئول اصلی فتوسنتز ماهیچه و عضله سازی به شمار می‌آیند. بدن با استفاده از آنها قادر است که به ترمیم بافت های آسیب دیده در کنار رشد عضلات کمک کند.

یکی از ویژگی های مثبت این پروتئین به دلیل وجود اسید آمینه های شاخه ای است. لوسین یکی از این اسید آمینه ها است که باعث تمایز این پروتئین از سایر محصولات مشابه می شود.

 

بدنسازی با مکمل

 

بدنسازی با ایزوله آب پنیر چگونه امکان پذیر است؟

اگر شما هم جزو افراد مبتدی هستید، بهترین پیشنهاد برای شما ایزوله آب پنیر است؛ زیرا به عنوان یک پروتئین کامل می تواند نیاز شما را برطرف کند.

در واقع بدن شما نیاز به سنتز پروتئین دارد که با نه اسید آمینه ضروری موجود در این ماده نیاز خود را برطرف خواهید کرد.

اما چرا ما به این نوع اسید آمینه لقب ضروری می دهیم؟ علت این است که بدن شما در حالت عادی قادر به ساختن چنین اسید آمینه‌ای نخواهد بود، پس باید موادی را مصرف کنید که آنها را به بدن شما تزریق کنند.

3 اسید آمینه والین، لوسین و ایزولوسین دقیقاً همان اسید آمینه هایی هستند که در این مکمل از شهرت بالایی برخوردارند.
اینها همان همراهانی هستند که منبع انرژی شما در تمرینات فوق العاده سخت بدنسازی به شمار می‌آیند.

این اسید آمینه ها به هدف ساخت و حفظ بافت عضلانی شما به وجود آمدند. پس با نوشیدن آب پنیر به راحتی می توانید از نعمت حضور آنها استفاده کنید.

همانطور که گفتیم لوسین این اسید آمینه قدرتمند، بیشترین تاثیر را در عمل سنتز پروتئین عضلات خواهد داشت و باعث می‌شود شما از عضلات حجیم تر و به مراتب زیباتر و قدرتمند تری برخوردار باشید.

هر ۲۰ گرم از این پروتئین می‌تواند میزان ۳ گرم لوسین را به بدن شما منتقل کند. این میزان لوسین در یک مکمل بسیار فوق‌العاده است، زیرا چندین برابر سایر مکمل های پروتئینی از جمله سویا و کازئین است.

شما می‌توانید با یک اسکوپ از این پودر حجم بالایی از مغذی ها را به بدن خود هدیه دهید و نیاز بدن خود را به پروتئین برطرف کنید.

 

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود
حرکات ورزشی در خانه : 6 حرکت که در خانه می توانید انجام دهید!

بدنسازی با ایزوله آب پنیر : تفاوت در انواع آب پنیر

پروتئین آب پنیر به سه شکل مختلف در بازار عرضه می شود. پروتئین هیدرولیز شده آب پنیر از قبل هضم شده است. البته میزان پروتئین آن کمی با سایر محصولات دیگر آب پنیر متفاوت است.

در ایزوله آب پنیر تقریباً تمام چربی و لاکتوز از بین رفته و باعث غلظت پروتئین تا حدود ۹۵ درصد می‌شود، این یعنی تقریباً تمام پودری که مصرف می کنید خود پروتئین خالص است.

از طرفی این پروتئین برای کسانی که با مصرف شیر مشکل دارند بهترین مکمل پیشنهادی خواهد بود.

در آخر کنستانتره آب پنیر است که 70 تا 80 درصد آن را پروتئین تشکیل داده است. اگرچه این آب پنیر از پروتئین کمتری نسبت به نوع ایزوله برخوردار است اما کیفیت بسیار بالایی از نظر ریزمغذی‌ها دارد.

با یک حساب سرانگشتی می توانید ببینید که کدام نمونه برای شما بهتر خواهد بود.

پس کدام نوع پروتئین آب پنیر بهتر است؟ این بستگی به سبک زندگی، میزان مصرف، بودجه و اهداف شما دارد.

 

 

بدنسازی با ایزوله آب پنیر

 

فواید پروتئین ایزوله آب پنیر شامل چه مواردی می شود؟

پروتئین ایزوله می تواند چندین مزیت مختلف را برای شما در پی داشته باشد. این امر به دلیل وجود انواع ریزمغذی‌های موجود در آن است.

1. کاهش وزن به شکل سالم

پروتئین یکی از اجزای مفید در لاغری به شکل سالم و حرفه‌ای است، زیرا بیشترین مواد مغذی را در مقایسه با سایر ترکیبات به بدن منتقل می‌کند.
رژیم‌های غذایی که از این مکمل آب پنیر استفاده می‌کنند، می‌توانند شاهد افزایش متابولیسم بیشتری باشند.

 

2. افزایش تاثیرات تمرینات سخت

بر اساس مطالعات صورت گرفته اثبات شده است کسانی که تمرینات مقاومتی خود را در کنار مصرف مکمل های آب پنیر طی می کنند، شاهد افزایش بافت عضله بیشتری نسبت به سایرین بودند. پس بدنسازی با ایزوله آب پنیر بهترین روش عضله سازی برای بسیاری از افراد خواهد بود.

 

3. کاهش گرسنگی

وقتی که قصد انجام حرکات ورزشی سنگین را دارید، ممکن است به دلیل از دست دادن کالری به شکل مداوم دچار گرسنگی شوید.
پروتئین آب پنیر شما را با سیر نگه داشتن شما به شکل مداوم، می‌تواند علاوه بر جلوگیری از گرسنگی از مصرف غذا به شکل زیاد خودداری کند.
از این ماده به شکل مداوم می‌توان قبل و بعد از حرکات تمرینی استفاده کرد.