پروتئین وی هیلمار و سلامتی

پروتئین یک ماده مغذی مهم است که همه بطور روزانه به آن نیاز دارند. پروتئین در ترمیم سلولهای بدن، ترمیم و بازسازی عضلات و استخوانها و کنترل بسیاری از فرآیندهای مهم بدن مربوط به سوخت و ساز نقش بسیار کلیدی ایفا می کند.پروتئین منبع بسیار مهمی برای تامین انرژی بدن می باشد. پروتئین وی، خیلی پیش از آنچه فکر می کنید، در دسترس بوده است.

این مکمل را اصولا از همان شیری که هر روز می خوریم، می سازند .شیر از ترکیب دو نوع پروتئین به نامهای پروتئین وی به میزان (20%) و پروتئین کازئین به میزان (80%) تشکیل شده است. پروتئین وی هیلمار و سلامتی، رابطه نزدیکی با همدیگر دارند که در این مقاله از فروشگاه اینترنتی برگ سبز قصد داریم به آن بپردازیم.

 

پروتئین وی هیلمار و سلامتی
پروتئین وی هیلمار و سلامتی

 

پروتئین هیلمار شرکتی لبنی معتبر ( کارخانه پنیر سازی ) در کشور آمریکا است. از محصولات با کیفیت این کارخانه پودر wpc8010 است که به معنای کنسانتره پروتئین آب پنیر با غلظت 80 درصد است. لازم به ذکر است که بر اساس آنالیزی که توسط این کارخانه اجرا شده است و آنالیزهایی که واردکنندگان این محصول انجام داده اند، درصد پروتئین بیشتر از 80 است. 

در هر 100 گرم از پودر پروتئین وی هیلمار حدود 82 درصد پروتئین، 4 گرم لاکتوز و 6 گرم چربی وجود دارد. 

 

 فواید و مزایا پروتئین وی هیلمار

 

افزایش توده ی عضلانی بدن (به راحتی جذب بدن می شود) ، کاهش وزن بدن بخصوص چربی های بدن، افزایش قدرت ایمنی بدن توسط افزایش مقدار گلوتاتیون ، پیشگیری از سرطان، کمک به فعالیت سلول های لنفوسیت t که نقش مهمی در پاسخ ایمنی بدن دارند و در نتیجه کاهش تحلیل بافت های بدن در طی بیماری و افزایش سطح سلامتی و تسریع بهبودی بدن بعد از بیماری. مطالعات جدید نشان می دهد این پروتئین از سرطان سینه نیز جلوگیری می کند.

 

فوری و زود حل بودن و حلال بودن حتی در آب سرد، پروتئین بالا وی و کربوهیدرات پایین، شاخص گلیسمی پایین، پایداری بالا وی هیلمار، طعم ملایم و مرطوب، قابلیت هضم بسیار بالا، منبع عالی پروتئین، منبع عالی اسید های آمینه شاخه دار، سطح پایین مواد معدنی و غیرتراریخته بودن پروتئین وی هیلمار، این محصول را به یکی از محصولات معروف در سطح جهان تبدیل کرده است.

 

دیگر موارد استفاده از پودر پروتئین وی هیلمار

 

پروتئین وی هیلمار علاوه بر زمینه های ورزشی و بدنسازی در موارد دیگری هم کاربرد دارند.

 

  • میکس های پودری مثل کاپوچینو، کافی میکس و …
  • غنی سازی مواد غذایی 
  • غلیظ و غنی کردن لبنیات، سس و …
  • مکمل های پزشکی و ورزشی 

 

پروتئین وی هیلمار موفق به اخذ مدارک زیر شده است : 

 

  • گوهینامه جهانی ایمنی غذایی ( GFSI )
  • گواهینامه حلال ( Hallal )
  • گواهینامه کوشر ( Kosher )
  • گواهینامه سازگاری اتحادیه اروپا ( EU GDPR )

 

انواع پروتئین وی هیلمار

 

پروتئین های وی، کازئین، سویا و تخم مرغ (سفیده تخم مرغ) از معروف ترین پروتئین وی هیلمار می باشند که به صورت علمی و عملی توسط بسیاری از متخصصین ورزشی و تغذیه مورد بررسی و تایید قرار گرفته اند. هر یک از این پروتئین ها یک پروتئین کامل هستند و همه ی آن ها به عنوان پروتئین هایی با کیفیت و با جذب راحت دسته بندی می شوند.

در ادامه این مطلب توضیحات کلی و مختصری در مورد هر یک از این پروتئین ها خدمت شما ارائه می گردد.

 

پروتئین وی هیلمار و سلامتی
پروتئین وی هیلمار و سلامتی

 

پروتئین وی هیلمار بر اساس مراحلی که در جداسازی و تولید آن استفاده می شود، و بر اساس ترکیبات داخلی آن به چندین گروه محتلف تقسیم می شود که هر کدام دارای ترکیبات ویژه و در نتیجه عملکرد متفاوتی هستند.

 

۱.آب پنیر هیدرولیز شده: معمولاً در مصارف کلینیکی استفاده می شوند، زیرا تا حدی خرد شده اند و هضم آنها آسان تر است

 

۲. آب پنیر ایزوله :حاوی حداقل چربیو کلسترول است، و ۹۰% بیشتر پروتئین دارد

 

۳.کنسانتره آب پنیر:که شامل چربی، لاکتوز و ۲۹ تا ۸۹% پروتئین است که این مقدار به نوع محصول بستگی دارد.

 

لاکتوز از هر دو نوع پروتئین وی(کنسانتره و ایزوله) حذف شده است. این امر، مصرف آن‌ها را برای افراد مبتلا به بیماری عدم تحمل لاکتوز مناسب می ‌سازد. خالص ‌ترین و متمرکز ترین شکل پروتئین وی هیلمار ، آب پنیر ایزوله است که که حاوی کمترین میزان چربی، لاکتوز و کلسترول و بالاترین میزان آمینو اسید های ضروری می باشد. همین امر پروتئین وی هیلمار ایزوله را به یک مکمل محبوب در بین بدنسازان تبدیل کرده است.

 

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود
تغذیه بدنسازی فیتنس برای لاغری و چربی سوزی بدون مکمل!!

کنسانتره آب پنیر حاوی 70-80 درصد پروتئین با مقادیر کم لاکتوز و چربی است (اما به اندازه ایزوله نیست). بسیاری از افراد تصور می کنند که کنسانتره پروتئین وی هیلمار ذاتاً از ایزوله کمتر است، اما کنسانتره آب پنیر خوش ساخت بسته به اهداف شما در واقع می تواند انتخاب بهتری نسبت به ایزوله پروتئین آب پنیر باشد.

اگرچه کنسانتره های پروتئین آب پنیر به نسبت گرم برای گرم حاوی پروتئین کمتری نسبت به ایزوله هستند، اما یک کنسانتره با کیفیت بالا حاوی بیشتر ترکیبات مفید دیگر موجود در شیر است.

 

کنسانتره های خوب حاوی مقادیر بسیار بالاتری از فاکتورهای رشد، فسفولیپیدها و لیپیدها مانند اسید لینولئیک مزدوج (CLA) هستند و غالباً حاوی مقادیر بالاتری از ایمونوگلوبولین ها و لاکتوفرین هستند. در ایزوله پروتئین آب پنیر تقریباً تمام چربی و لاکتوز موجود در شیر از بین برده شده و باعث افزایش غلظت پروتئین آن به 95-90 درصد پروتئین شده است.

بعضی از افرادی که با شیر مشکل دارند ، بهتر از کنسانتره با ایزوله آب پنیر کنار می آیند.

 

از آب پنیر هیدرولیز شده که غالباً “از قبل هضم” گفته می شود، زیرا قبلاً دچار تجزیه جزئی شده است. این زمان هضم را در مقایسه با دو شکل دیگر پروتئین کاهش می دهد. هم کنسانتره پروتئین آب پنیر و هم ایزوله پروتئین آب پنیر را می توان به پروتئین آب پنیر هیدرولیزات تبدیل کرد، بنابراین محتوای پروتئین آن متفاوت است.

 

اگر به دنبال پروتئین خوش طعم هستید یا بودجه کمی دارید، استفاده از کنسانتره پروتئین آب پنیر منطقی است. کربوهیدرات اضافی و چربی موجود در یک کنسانتره طعم شیر خامه ای را ایجاد می کند (و هنوز هم از پروتئین پر کربوهیدرات دور است). از طرف دیگر ، اگر رژیم خود را پایین می آورید یا کربوهیدرات خود را می شمارید ، ایزوله پروتئین آب پنیر یک گزینه محبوب است.

اگر نسبت به لاکتوز حساسیت دارید، یا هر بار که دچارشیک پروتئین استفاده می کنید، از مشکلات روده ای و دستگاه گوارش رنج می برید، ممکن است بخواهید یک ایزوله پروتئین آب پنیر (که حاوی لاکتوز کمتری است) یا هیدرولیزات پروتئین آب پنیر را امتحان کنید.

 

پروتئین وی هیلمار و سلامتی
پروتئین وی هیلمار و سلامتی

 

در بسیاری از کارخانه‌های لبنی شاهد هدر رفتن آب پنیر می‌باشیم و این در حالی است که ماده یاد شده از نظر دارا بودن ترکیبات چربی، لاکتوز، مواد ازته و مواد معدنی بسیار غنی بوده و در صنایع غذایی کاربرد و موارد استفاده گوناگونی دارد، از طرفی با توجه به غنای این ماده از نظر دارا بودن ترکیبات آلی، دارای BOD بالایی می‌باشد که این خود اهمیت موضوع را دوچندان می‌کند.

آب پنیر فاز محلول (Soluble phase) شیر است که بعد از انعقاد کازئین (Casein) در اثر عمل مایه پنیر (Rennet) یا باکتری های لاکتیکی (Lactic bacteria) از لخته جدا می‌شود.

لخته شامل کازئین‌ها، چربی‌ها، برخی مواد معدنی و بعضی ویتامین‌ها است اما آب پنیر حاوی لاکتوز، پروتئین‌های محلول یا پروتئین‌های آب پنیر (Soluble proteins= Whey Proteins)، مواد معدنی محلول، اسیدهای آلی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها می‌باشد.

 

اگر دنبال هر نوع برنامه ورزشی، اعم از افزایش وزن، تمرین قدرتی یا استقامتی هستی، می توانید از پودر پروتئین وی هیلمار آمریکا بیشتری نسبت به توصیه فعلی دولت انگلستان به میزان ۵۵ گرم در روز بهره مند شوید. آب پنیر یک روش سریع و آسان برای افزایش میزان مصرف روزانه شما، به خصوص بعد از جلسه تمرینی شما هنگام تمایل به آشپزی و خوردن یک وعده غذایی کامل، ارائه می دهد.

اما مهم است که به یاد داشته باشید که مکمل ها به گونه ای طراحی شده اند که شکافهای تغذیه ای یک رژیم کامل و متنوع را پر کنند. دریافت بیشتر پروتئین رژیم غذایی روزانه خود از گوشت و ماهی قرمز و ماهی راه خوبی است، زیرا شما همچنین ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی ضروری برای سلامتی مطلوب را مصرف می کنید.