کاربرد ژل رویال

ژل رویال یکی از اعجاب انگیز ترین و برجسته ترین نعماتی است که حفظ سلامت انسان اساسی ترین کاربرد آن است. ژل رویال یا شاه انگبین از محصولات زنبور عسل می باشد. این ماده توسط زنبور های کارگر تهیه و تنها توسط ملکه زنبور مصرف می شود.

ژل رویال عسل در واقع ماده ای بود که در آن علاوه بر وجود شهد گیاهان مختلف ، ترشح غدد زنبورهای عسل نیز وجود دارد لذا دارای ترکیب گیاهی و حیوانی بوده و خاصیت و فواید درمانی آن از عسل بسیار بیشتر و شگفت انگیز تر است.

چگونگی تولید ژل رویال:

این ژل از ناحیه‌ی فوقانی سر زنبور به‌دست می‌آید و از خانه‌های کندو استخراج می‌شود. زمانی که لارو زنبورها (لارو به نوزاد کرمی‌شکل حیواناتی که دگردیسی کامل دارند (مانند حشرات و دوزیستان) گفته می شود) تولید می‌شود، زنبورهای کارگر به آنها ژل رویال می‌دهند تا تقویت شوند و در روزهای آغازین زندگی خود، جان سالم به‌در ببرند.

بعد از ۳ الی ۴ روز، لاروها دیگر از ژل رویال استفاده نمی‌کنند. برای لاروهایی که احتمال دارد بدل به ملکه بشوند، این ژل‌ها از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است. این لاروها در کندو با ژل رویال احاطه می‌شوند. این حرکت باعث می‌شود تا ریخت‌شناسی این زنبورها برای بدل شدن به ملکه توسعه یابد.

پروتئینی موسوم به رویالاکتین باعث ایجاد تغییرات فِنوتیپی در لارو ملکه می‌شود. در واقع باعث می‌شود تا لاروها دارای تخمدان بشوند و نسبت به سایر زنبورها اندازه بزرگ‌تری پیدا کنند و عمرشان نسبت به سایرین ۲۰ برابر افزایش پیدا کند. در هر کندوی زنبور عسل در طول ۵ تا ۶ ماه، ۵۰۰ گرم ژل رویال ذخیره می‌شود.

برای مصرف این ژل، شکل‌های مختلفی وجود دارد، ولی هرگز نباید آن را گرم کنید، زیرا خواص آنزیمی و پروتئین‌های سودمندش برای انسان ازدست می‌رود.

 

ژل رویال

ساختار ژل رویال:

ژل رویال یک ماده واقعا معجزه آسا است که علاوه بر بالابردن قدرت ملکه زنبور ها در انسان نیز قدرت و توانایی جسمی را بسیار زیاد می کند. این ژل حاوی 60 الی 70 درصد آب (ترشح غدد زنبور عسل ) ، 10 تا 16 درصد قند، 3 تا 6 درصد چربی، و 2 الی 3 درصد ویتامین، املاح و اسیدهای آمینه است. این ماده به منظور رشد و نمو زنبور ملکه تولیدمی گردد.

انواع ژل رویال:

  • عسل ژل رویال
  • کپسول ژل رویال
  • پودر ژل رویال
  • ژل رویال مایع
  • ژل رویال یخ زده

نحوه مصرف:

روش‌های متنوعی برای مصرف ژله رویال وجود دارد. با توجه به دلیل مصرف این ماده باید انتخاب کنید که بهترین طریقه مصرف ژل رویال برای شما کدام روش است. روش‌های مصرف ژل رویال عبارتند از مصرف خوراکی، تزریق و مصرف موضعی که مصرف آن به صورت خوراکی، پرکاربردترین مورد است.

 

مصرف خوراکی:

قطعا پرکاربردترین روش مصرف ژل رویال در دنیای امروز، مصرف خوراکی این ماده است. به ویژه با توجه به شناخت خواص ژل رویال در مصرف خوراکی، افراد بیشتری برای این نوع مصرف ترغیب می‌شوند. در این طریقه مصرف ژل رویال هم می‌توانید از ماده خام و هم از پودر و کپسول و عسل ژل رویال استفاده کنید.

تعیین میزان و دوز مصرف خوراکی این ماده بسیار مهم است. در این زمینه باید با پزشک یا طبیب طب سنتی مشورت کنید. به هیچ وجه از دوز‌های توصیه شده برای دیگران پیروی نکنید. ممکن است دوز مصرفی عسل ژل رویال برای باردار شدن بانویی با بانویی دیگر متفاوت تعیین شود. برای خوصا دیگر ژل رویال نیز همین موضوع صادق است. در نتیجه در این زمینه حتما نظرات طبیب طب سنتی را جویا شوید.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود  ژل ضدعفونی کننده خانگی: برای مقابله با کرونا

 

کاربرد ها و خواص ژل رویال:

داشتن پوست بهتر

آزمایشات انجام شده توسط گروه علوم پزشکی شرق و غرب دانشگاه کیونگ هی، گزارش می دهد که ژل رویال، چروک های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش B را تنظیم میکند. این تاثیرات ضد پیری روی پوست، با تعیین محتوای کلاژن و ضخامت اپیدرمی بافت پوست اندازه گیری شدند. درجه پرو کلاژن نوع 1، در مواردی که رژیم غذایی آنها، یک درصد از ژل رویال داشت، افزایش پیدا کرد. این نتایج مشخص میکند که ژل رویال، میتواند با افزایش تولید کلاژن، از پوست، در برابر پیری زودرس محافظت کند.

افزایش سوخت ‌و ساز بدن

این ماده منبع بسیار خوبی برای تأمین ۸ نوع اسیدآمینه‌ای است که بدن انسان به‌خودی‌خود قادر به تولید آنها نیست. این اسیدهای آمینه برای تشکیل پروتئین‌هایی در بدن و همچنین بهبود سوخت‌وساز آن ضروری هستند. مصرف ژل رویال به احیای سلولی کمک می‌کند، رشد و توسعه ماهیچه‌ها را بهبود می‌بخشد، باعث افزایش قوت استخوان‌ها است و فرایند هورمونی‌آنزیمی در بدن را بهینه می‌کند. این موارد به افزایش کیفیت زندگی هم کمک می‌کنند.

 پیشگیری از پوکی استخوان

مصرف ژل رویال باعث جذب بیشتر کلسیم می شود. همچنین خود ژل رویال منبع بسیار خوبی برای ویتامین ب 12 و کلسیم می باشد.

پوکی استخوان مقوله ای است که در سن های بالا گریبان گیر افراد زیادی می شود. در نتیجه استفاده از مواد غذایی که بتواند در تقویت استخوان ها موثر باشد هم در پیشگیری و در مان این بیماری می تواند موثر واقع شود. ژل رویال ماده است که در درمان پوکی استخوان می تواند مفید باشد.

آلزایمر

ضد فراموشی و آلزایمر

آلزایمر و فراموشی یکی از مشکلات بسیار سخت برای افراد مسن است. افرادی که به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند، اگر حافظه خود را نیز از دست بدهند، احتمالا شرایط دشواری را برای زندگی تجربه خواهند کرد. به همین علت بهتر است تا جای ممکن از بروز این بیماری پیشگیری به عمل آید. یکی از کاربرد های اثبات شده ژل رویال کاریرد آن برای پیشگیری و حتی درمان آلزایمر است.

مصرف ژل رویال کمک می‌کند تا احتمال بروز آلزایمر در افراد مختلف به شدت کاهش پیدا کند. همچنین برخی از مشاهدات نشان داده که افراد مبتلا به آلزایمر با مصرف شاه انگبین، بهبود پیدا کرده اند یا روند پیشرفت بیماری‌های آن‌ها کند شده است. تمامی این مطالعات، از کاربر ژل رویال برای مبارزه با آلزایمر و فراموشی حکایت دارند. البته این به شرطی است که از این ماده به صورت منظم استفاده شود.

درمان ناباروری مردان

نتایج تحقیقات در مجله داروهای گیاهی ابن سینا فواید شاه‌انگبین روی پارامترهای اسپرم، درجه تستوسترون و مالون دی آلدئید در موش را ارزیابی کرده‌است. تعداد اسپرم، میزان تحرک، زنده بودن، تکامل و بی نقصی DNA آن‌ها در این آزمایش آنالیز شدند. نتایج اشاره بر این دارد که درمان توسط شاه‌انگبین می‌تواند ناباروری جنس نر را بهبود بخشد.

درمان دیابت

در یک آزمایش، چهل بیمار مبتلا به دیابت نوع 2، موظف به خوردن روزانه ده گرم ژل رویال یا یک عدد قرص پلاسیبو به صورت ناشتا شدند. با اینکه اثرات فوری نبودند، و پژوهش های بیشتری در این مورد نیاز است، تغییراتی در درجه گلوکز خون صورت گرفت، که میتواند برای دیابت نوع 2 مفید باشد. یعنی، این ماده میتواند یک درمانگر طبیعی برای دیابت باشد.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود  خواص نشاسته ذرت + دستور غذا + نکات مهم!

حفظ بالانس سطح کلسترول بدن

تصور می‌شود که بیشتر مواد شیرین و خوشمزه نقش منفی در سطح کلسترول بدن ایفا می‌کنند، اما درمورد ژل رویال این‌طور نیست. پس نقش ژل رویال چیست و چگونه در این مورد به بدن کمک می‌کند؟ تحقیقات نشان می‌دهد که اضافه شدن این ژل به رژیم غذایی افراد باعث کاهش سطح کلسترول بد می‌شود و از مشکلاتی نظیر تصلب شرایین جلوگیری می‌کند و برای پیشگیری از مشکلات قلبی-عروقی دیگر مثل سکته قلبی و مغزی مفید است.

کاهش کم خونی

مصرف ژل رویال با افزایش سطح تستوسترون سبب افزایش گلبول های قرمز و کاهش کم خونی می شود.

چاقی

مبارزه با چاقی

چاقی نه تنها خود به تنهایی بیماری خطرناکی است بلکه باعث بوجود آمدن بیماری هایی چون دیابت، کبد چرب و بسیاری بیماری های خطرناک دیگر می شود. عوامل متعددی بر چاقی افراد تاثیر گذار است که یکی از مهم ترین آ«ها سطح پایین متابولیسم می باشد. تحرک کم، عادت های غذایی نادرست همگی از عوامل چاقی هستند.

یکی از بهترین راه حل ها برای کنترل چاقی کنترل متابولیسم بدن می باشد. ژل رویال با کنترل متابولیسم بدن کاربرد فوق العاده ای در درمان چاقی دارد. مصرف ژل رویال باعث افزایش گرمای تولیدی بدن می شود و افزایش گرما بر افزایش سوخت و ساز تاثیر مستقیم دارد. افزایش سوخت و ساز نیز باعث کاهش وزن می شود. مصرف مداوم ژل رویال نه تنها سبب کاهش وزن می شود بلکه می تواند از بروز چاقی نیز جلوگیری کند.

درمان زخم ها

مدت زیادی است که عسل بعنوان کمکی در درمان زخم ها شناخته می شود. تحقیقات نشان می دهد ژل رویال نیز فایده های قابل توجهی در درمان زخم دارد. در آزمایشی در سال ۲۰۱۰، زخمی بلافاصله با ژل رویال به غلظت های مختلف تا حد ۴۸ ساعت تحت درمان قرار گرفت. کوچ یاخته (فرآیندی پایه‌ای در رشد و نگهداشت جانداران) با اندازه گیری بسته شدن حاشیه های زخم مورد بررسی قرار گرفت.

کوچ یاخته های فیبروبلاست پس از گذشت ۲۴ ساعت از ایجاد زخم شروع شد. درمان ژل رویال به طور قابل ملاحظه ای سرعت کوچ را بالا برد. به طور کلی، این آزمایش نشان داد که ژل رویال کوچ یاخته های فیبروبلاست را تسریع می کند. فیبروبلاست سلولی در بافت بهم پیوسته است که کلاژن و فیبرهای دیگر تولید می کند. همچنین باعث تعادل چربی های متنوع موجود در فرآیند درمان زخم می شود.

خرید ژل رویال:

شما میتوانید ژل رویال را از فروشگاه اینترنتی گیاه سبز خریداری کنید. این محصول پر کاربرد در ظرف 10 گرمی عرضه می شود.

ژل رویال

صحبت پایانی

ژل رویال آنقدر کاربرد دارد که هیچ ماده جایگزینی برای آن وجود ندارد. بسیاری از مواد و ترکیبات شناخته شده درون ژل رویال، موادی هستند که به صورت اختصاصی در ژل رویال پیدا شده و در هیچ ماده دیگری وجود ندارند. به همین علت نامگذاری این ترکیبات نیز بر اساس اسم ژل رویال و خواص آن درون این ماده تبین شده است.