بدنسازی با پودر گینر

گینر یکی از محبوب ترین و رایج ترین مکمل های بدنسازی محسوب می شود که تقریبا تمامی ورزشکاران در برنامه روزانه خود استفاده می کنند. مکمل گینر یا کمک کننده به افزایش وزن، مکمل‌های غذایی هستند که با رساندن انرژی مازاد بر موادغذایی موجود در رژیم، به افزایش وزن فرد کمک می‌کنند. در ادامه این مطلب از برگ سبز با بدنسازی با پودر گینر سعی داریم تا شما را با خواص و ویژگی های این مکمل فوق العاده مفید آشنا کنیم. همراه ما باشید.

 

از مکمل گینر، ترکیبات و برندهای متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند که بیشتر به صورت پودر بوده و ورزشکاران مصرف کنندگان اصلی این مکمل‌ها می‌باشند.

 

پودر گینر چیست ؟

مکمل گینر مکملی با کالری بالا است که حاوی انواع پروتئین ، چربی ، کربوهیدرات ، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. مقدار پروتئین موجود در پودر گینر کمتر از پروتئین وی است ، اما مقدار کربوهیدرات و چربی آن بسیار بالاتر می باشد.

به دلیل وجود مقدار زیاد کربوهیدرات این محصول برای افزایش مقدار کالری دریافتی ضروری است.

 

لازم به ذکر است که انواع مختلفی از مکمل های گینر وجود دارند که شامل قند به مقدار کم و کربوهیدرات به مقدار زیاد هستند.

بنابراین گرچه گینرها به عنوان منبع پروتئین محسوب می شوند، اما باید مورد استفاده ورزشکارانی قرار گیرند که تمرینات قدرتی سنگینی انجام می دهند. مکمل گینر را می توانید به همراه آب و یا شیر، قبل و یا بعد از تمرین میل کنید.

 

پودر گینر اغلب حاوی پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها می باشند. منابع پروتئینی مشترک شامل وی ، کازئین ، سویا و یا پروتئین های گیاهی است.

کربوهیدرات ها نیز اغلب شامل دکستروز ، مالتودکسترین و یا ذرت مومی (و یا ترکیبی از هر سه مورد) هستند. برخی پودر گینرها همچنین شامل مواد اضافی همچون BCAAs ، کراتین ، ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

 

مواد تشکیل دهنده مکمل گینر :

اکثر ترکیب این نوع مکمل و مواد اصلی این پودر را کربوهیدرات یا قند تشکیل می‌دهد و بسته به نوع گینر، مقدار زیادی پروتئین، چربی، ویتامین‌ها و موادمعدنی نیز در آن‌ها وجود دارد.

 

هدف اصلی افرادی که از این نوع مکمل‌ها استفاده می‌کنند، افزایش و نگهداری وزن و همچنین افزایش حجم عضلات در ورزشکاران بدنساز است!

 

بدنسازی با پودر گینر
بدنسازی با پودر گینر

 

پودر گینر چه خواصی دارد؟!

 

1_ حاوی مقادیر بالایی کربوهیدرات است :

پودر گینر حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است. این کربوهیدرات ها انرژی مورد نیاز افراد برای انجام تمرینات سنگین را تامین می کنند. دریافت مواد مغذی به اندازه کافی، برای افزایش حجم کار نسبتا دشواری است.

این مساله به معنای این است که در زمان افزایش حجم باید با میوه و سبزیجات خداحافظی کنید و در عوض مصرف فیبر ، انواع ویتامین ها و مواد معدنی و کربوهیدرات را افزایش دهید.

پروتئین گینر حاوی کربوهیدرات بسیاری است و بیشتر این کربوهیدرات ها فقط در پودرهای پروتئین موجود است.

 

اگر به دنبال بهبود سطح انرژی و افزایش میزان کربوهیدرات دریافتی خود هستید و یا حتی یک وعده غذایی را در طول روز از دست داده اید ، مکمل گینر بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.

 

2_ سرشار از پروتئین وی با کیفیت است :

از آنجایی که پودر گینر حاوی پروتئین وی با کیفیت است ، بهترین مکمل برای بدنسازان حرفه ای محسوب می شود.

برخی از مکمل های گینر شامل چربی های رژیمی بوده و این چربی های رژیمی به شما کمک می کنند تا ظاهری عضلانی داشته باشید.

 

3_ آیا پودر گینر در بهبود تعادل میزان پروتئین تاثیری دارد؟

تعادل پروتئین یک نکته مهم برای ریکاوری و رشد عضلات محسوب می شود. در بدنسازی با پودر گینر شما می توانید تعادل میزان مصرف پروتئین بدنتان را ایجاد کنید.

به دلیل حفظ عضلات ، شما باید به میزان کافی پروتئین دریافت کنید.

برای افزایش رشد عضلات، باید تعادل درس و اصولی از پروتئین ایجاد کنید. انجام تمرینات ورزشی تعادل پروتئین را بر هم می زند. پروتئین گینر برای حفظ تعادل پروتئین خالص بسیار موثر است.

 

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود
بدنسازی با پودر پروتئین شیر پگاه کنسانتره + خواص معجزه گر!

4_ بدنسازی با پودر گینر و افزایش رشد عضلات!

مکمل های گینر به رشد و ریکاوری عضلات کمک بسیار زیادی می کنند.

گینرهایی که شامل کراتین هستند برای افزایش هایپرتروپی عضلات بسیار موثر خواهند بود.

مکمل های حاوی کراتین و پروتئین و کربوهیدرات تاثیر بیشتری نسبت به مکمل های حاوی کربوهیدرات و پروتئین در عضله سازی دارند!

 

5_ تاثیر بدنسازی با پودر گینر در بهبود ریکاوری عضلات پس از اتمام تمرین :

گلیکوژن عضلات یک سوخت بسیار ضروری برای تمرینات با شدت بالا محسوب می شود. سنتز گلیکوژن یک روند نسبتا آهسته است و از این رو بازسازی گلیکوژن عضلات ، هنگامی که مابین جلسات تمرینی و یا مسابقات با محدودیت زمان روبرو هستید ، نیازمند ملاحظات خاصی است.

افزایش سرعت ریکاوری گلیکوژن عضلات پس از اتمام تمرین ، برای افزایش حجم توده های عضلانی بسیار حائز اهمیت است. مکمل هایی که شامل کربوهیدرات و پروتئین هستند ، منجر به افزایش سرعت روند ریکاوری گلیکوژن عضلات پس از اتمام تمرین می شوند.

 

آمینو اسیدها و پروتئین وی موجود در فرمول پروتئین گینر برای کاهش آسیب های عضلانی بسیار مفید هستند.

 

بدنسازی با پودر گینر
بدنسازی با پودر گینر

 

6_ غنی از فیبر

گینرها حاوی فیبر هستند. فیبر موجود در آن ها مانع نفخ معده شده و به هضم آن کمک شایانی می کند. این یک راه عالی برای دستیابی به سلامتی و تناسب اندام می باشد.

 

7_ کمک به بهبود عملکرد شما در حین تمرینات :

همیشه ورزشکاران بر این باور بوده اند که مصرف مکمل های گینر منجر به افزایش حجم آن ها می شود. 

ترکیب این مواد تاثیر به سزایی در بهبود عملکرد ورزشکاران در حین تمرینات دارد.

گینرها تاثیر بسیار زیادی در بهبود عملکرد شما در حین تمرینات نسبت به مکمل های کربوهیدرات دارند.

گینرهای حاوی کراتین نیز تاثیر بیشتری در بدنسازی با پودر گینر و عضله سازی خواهند داشت.

 

 بهترین زمان مصرف پودر گینر چه مواقعی است؟

هدف اصلی این مکمل ها افزایش کالری دریافتی و بهبود رشد عضلات است.

شما می توانید صبح زود به منظور افزایش سریع کالری از این مکمل استفاده کنید تا دیگر نگران کالری دریافتی در طول روز نباشید.

همچنین بعد از اتمام تمرین که کالری زیادی نیز سوزانده اید ، می توانید برای جبران کالری از دست رفته از مکمل گینر استفاده کنید و شاهد تاثیرات آن روی روند عضله سازی باشید.

یک مکمل گینر حاوی پروتئین زیاد است که به بازسازی و رشد عضلات کمک کرده و همچنین شامل کربوهیدرات بوده که به عنوان منبع انرژی اصلی برای بهبود ریکاوری پس از اتمام تمرین عمل می کند.

 

مصرف پودر گینر برای چه کسانی مفید تر است؟!
  • معمولا مصرف گینر در بین ورزشکاران رایج است.
  • برای افزایش وزن در بدنسازی .
  • برای تقویت تعدادی از بیماران.
  • برای افرادی که از کمبود وزن رنج میبرند.
بدنسازی با پودر گینر
بدنسازی با پودر گینر

 

هنگام بدنسازی با پودر گینر به نکات زیر توجه کنید :

شما باید در مصرف این مکمل دقت داشته باشید زیرا که یکی از مهمترین عوارض استفاده بیش از حد از این مکمل این است که افزایش وزن زیادی را برای شما می آورد.

 

لازم به ذکر است که با مصرف بیش از حد از این مکمل چربی های زاید در بدن به خصوص در ناحیه شکم افزایش میابد و باسن و پهلو بیشتر می شوند. پس باید دقت داشته باشید که این مکمل را به اندازه و در زمان مناسب استفاده کنید!