مصرف پروتئین وی هیلمار

تمامی پروتئین ها به یک شکل عمل نمی کنند و خاصیت یکسانی ندارند. بعضی از پروتئین‌ها مثل پروتئین وِی از دیگر پروتئین ها بهتر و مفیدتر هستند و خاصیت بیشتری دارند. پروتئین وی شامل آمینو اسیدهای مختلفی است که به سرعت جذب می شوند. در ادامه این مطلب از برگ سبز با مصرف پروتئین وی هیلمار همراه ما باشید.

 

مطالعات زیادی نشان داده که این پروتئین باعث افزایش قدرت، رشد عضلانی و از دست دادن چربی زیادی می شود. این پروتئین حاوی مواد مغذی دیگری نیز هست.

مشخص شده که این پروتئین باعث کاهش افسردگی، کاهش فشار خون، کاهش قند خون می‌شود و حتی به بهبود نشانه‌های بیماری‌های سرطان و علائم اولیه ایدز نیز کمک می‌کند. این مکمل یکی از بهترین مکمل های غذایی موجود در بازار است.

 

پروتئین وی چیست؟

 

پروتئین وی هیلمار ترکیبی از پروتئین‌های ایزوله‌شده از وی است. وی بخش مایع شیر است که در طول فرایند تولید پنیر بدست می آید. شیر حاوی ۲۰ درصد پروتئین وی و ۸۰ درصد کازئین است. پروتئین وی در بخش مایع شیر قرار دارد.

وقتی پنیر تولید می شود، قسمت چرب شیر خارج شده و روی شیر نمایان می شود که از آن ماده پروتئین وی را تولید می کنند.

این پروتئین مزه‌ی خوبی ندارد، به همین دلیل آن را طعم‌دار می‌کنند. طعم‌های کاکائویی، وانیلی و توت‌فرنگی جز طعم‌های محبوب است. مهم است که برچسب روی محصولات حاوی پروتئین وی را بخوانید چراکه بعضی از آنها حاوی شکر اضافی هستند.

 

مصرف ۲۵ تا ۵۰ گرم پروتئین وی همراه با وعده‌های غذایی بسیار مفید است.

 

مصرف پروتئین وی هیلمار

 

فواید مصرف پروتئین وی هیلمار :

پروتئین وی هیلمار از شناخته شده ترین و مطرح ترین تولید کنندگان این پروتئین در جهان میباشد و که محصولاتی با کیفیت بالا با گواهی غیر تراریخته تولید و عرضه میکند

 

مصرف پروتئین وی شامل فواید زیر میباشد:

۱_ کمک به کاهش وزن

 

افرادی که میزان بالایی پروتئین وی مصرف کرده‌ اند، میزان بالایی چربی از دست می دهند و اگر پروتئین وی همراه با تمرینات سنگین مصرف شود، می‌تواند قدرت و اندازه عضلات را افزایش دهد.

 

۲_ ترکیبات ضد سرطان

 

نتایج بسیار خوب و امیدوارکننده ای از مصرف پروتئین وی به‌صورت کنسانتره برای درمان سرطان به‌دست آمده است. مصرف پروتئین وی هیلمار می‌تواند از بروز و خطر ابتلا به سرطان پروستات جلوگیری کند.

محققان و متخصصان بع این نتیجه رسیدند که زمانی که پروتئین وی را به سلول‌های پروستات انسان وارد می شود، سطح آنتی اکسیدان گلوتاتیون به طور چشمگیری افزایش یافت. این در حالیست که آنتی اکسیدان‌هایی نظیر گلوتاتیون به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کننده سرطان کمک می‌کنند.

 

۳_ کاهش کلسترول

 

با مصرف پروتئین وی هیلمار می توانید کمک بسیار زیادی به کاهش کلسترول بد خون کنید!

 

۴_ آسم

پروتئین وی می‌تواند دستگاه ایمنی کودکان را در مقابل آسم تقویت کند. کودکان مبتلا به آسم که روزانه ۲ بار به‌اندازه‌ی ۱۰ گرم پروتئین وی به‌مدت ۱ ماه استفاده کنند، شاهد تقویت عملکرد سیستم ایمنی خواهند بود.

 

۵_ فشار خون و بیماری‌های قلبی

 

نوشیدنی‌های حاوی پروتئین وی باعث کاهش چشمگیر فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا می شود. باعث کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی و نیز کاهش ریسک ابتلا به سکته نیز می شود.

 

۶_ کند شدن روند کاهش وزن در افراد مبتلا به ایدز

 

تحقیقات نشان داده که مصرف پروتئین وی هیلمار روند کاهش وزن را در افراد مبتلا به اچ آی وی کاهش می‌دهد.

 

مصرف پروتئین وی هیلمار

 

۷_ بالا بردن سطح پروتئین و آمینو اسید بدن

 

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود
طرز تهیه 15 اسموتی چربی سوز

پروتئین‌ها از آمینو اسید تشکیل شده‌اند. اینها مولکول‌های کوچکی هستند که مثل دانه‌های تسبیح در کنار هم قرار می‌گیرند. بعضی آمینو اسیدها توسط سلول‌های بدن ایجاد می‌شوند و بعضی دیگر را باید از طریق مصرف غذایی بدست آورد. این نوع آمینوها را آمینو اسیدهای ضروری می‌گویند.

پروتئین‌هایی که تمام آمینو اسیدهای ضروری را تأمین می‌کنند بهتر هستند و پروتئین وی یکی از آن ها است!

 

8_ افزایش حجم و قدرت عضلانی

 

یکی از شناخته‌شده ترین بزرگترین دلایل مصرف پروتئین وی هیلمار، افزایش حجم و قدرت عضلانی است!

پروتئین وی در میان ورزش‌کاران، بدن‌سازها و مدل‌های فیتنس و افرادی که به‌دنبال بهبود عملکرد در باشگاه هستند، بسیار محبوب است. اثر اصلی مصرف پروتئین وی روی قدرت و حجم عضلانی:

 

  1. ساختن بلوک‌های عضلانی:  این مکمل، پروتئین و آمینو اسیدهای سازنده بلوک‌های عضلانی را برای رشد عضلات فراهم می‌کند.
  2. هورمون‌ها:  مصرف پروتئین وی هیلمار باعث افزایش ترشح هورمون‌های عضله سازی در بدن می‌شود.
  3. لوسین:  این پروتئین سرشار از آمینو اسید لوسین است که برای تحریک سنتز پروتئین عضلانی در سطح مولکولی و ژنتیکی لازم است.
  4. جذب سریع:  پروتئین وی در مقایسه با سایر پروتئین‌ها سریع تر جذب می‌شود.

 

۹_ کاهش اشتها و کاهش وزن

 

مشخص شده که مصرف پروتئین به کاهش وزن کمک می‌کند. پروتئین سیرکننده‌ترین درشت‌مغذی است. پروتئین می‌تواند باعث افزایش سوخت و ساز به میزان ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز شود و باعث شود روزی ۴۴۱ کالری کمتر مصرف کنید.

 

 جایگزین کردن سایر منابع کالری با این پروتئین همراه با وزنه زدن می‌تواند باعث ۸ پوند کاهش وزن و افزایش بافت عضلانی شود. بنابراین اگر قصد کاهش وزن دارید، مصرف مکمل برای کاهش وزن و حفظ عضلات ضروری است.

 

 

مصرف پروتئین وی هیلمار

 

کنسانتره پروتئین آب پنیر

این نوع از پروتئین وی بسیار طبیعی است، برای طرفداران محصولاتی که کمتر فراوری شده اند، خیلی مناسب است، اما کمتر فراوری شده به معنی بهتر نیست!

در واقع کمتر فراوری شده به معنی محصول ناخالص است.

مکمل های وی غلیظ شده، شامل چربی و لاکتوز بیشتری هستند و در مجموع پروتئین کمتری دارند و شامل ۷۰ تا ۸۰ درصد پروتئین هستند!

 

مکمل پروتئین وی ایزوله

شایان ذکر است که مکمل وی ایزوله مراحل فراوری بیشتری را طی کرده است تا چربی و لاکتوز خود را از دست بدهد. و معمولا تا ۹۰ درصد پروتئین دارد. البته برای تهیه این مکمل هزینه بیشتری باید برداخت کنید اما به این نکته توجه داشته باشید که مصرف پروتئین وی هیلمار ایزوله برای افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند خیلی خیلی مناسب است.

 

مقدار مجاز برای مصرف پروتئین وی

 

دوزهای مطلوب پروتئین وی برای هر فرد باید به طور خاص و زیر نظر متخصص تغذیه تعیین شود، زیرا نه تنها میزان فعالیت و سبک زندگی افراد بر این میزان تاثیرگذار است، بلکه کیفیت و نوع مواد فعال موجود در مکمل‌های هر شرکت سازنده نیز با دیگری متفاوت است.

 

آیا پروتئین وی در غذاها نیز وجود دارد؟

 

پروتئین وی یکی از بهترین منابع پروتئینی از نظر ترکیب آمینواسیدی و قابلیت هضم است‌ و به مقدار کم در شیر یافت می‌شود اما در فرآیند تبدیل شیر به پنیر به طور کامل حذف می‌ شود.

 

شما‌ می‌توانید پروتئین وی را با نوشیدن شیر و یا خرید آن به صورت پودر استفاده کنید

به یاد داشته باشید که تقلب در انواع مکمل ها بسیار زیاد شده است و تنها از مراکز و سایت های معتبر اقدام به خرید  این محصول کنید!